Jak zostać podopiecznym fundacji?

Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku i na jego skutek utraciłeś sprawność, to Fundacja Votum jest miejscem dla Ciebie. Codziennie grupa doświadczonych pracowników czuwa nad tym, by osoby, które doświadczyły utraty zdrowia, miały szansę zgromadzić środki na leczenie i rehabilitację. Dołączenie do grona beneficjentów Fundacji to szansa na poprawę sprawności, powrót do zdrowia i likwidację różnych barier codziennego życia: społecznych, architektonicznych, komunikacyjnych czy mobilnych.W Fundacji Votum mamy indywidualne podejście do każdego podopiecznego. Codziennie wyrównujemy szanse osób z niepełnosprawnościami i polepszamy ich status życia poprzez udzielenie wsparcia dostosowanego do aktualnych potrzeb. Od 2007 roku posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego. Przez lata swojej działalności Fundacja dała się poznać jako jednostka wiarygodna, rzetelna i stabilna. Wiemy co zrobić, by pozbyć się stereotypowego myślenia społeczeństwa na temat środowiska osób z niepełnosprawnościami.


Aby dołączyć do grona naszych beneficjentów potrzebne jest kilka kroków opisanych poniżej. Kompletny proces można znaleźć również na naszej stronie internetowej, w razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu mailowego.


Wypełnienie porozumienia


Aby zostać podopiecznym Fundacji Votum, należy wypełnić dwa egzemplarze porozumienia o udostępnieniu konta. Porozumienie można pobrać tu.


Niezbędne załączniki


Do poprawnie wypełnionego porozumienia należy dołączyć kopię AKTUALNEJ dokumentacji medycznej np. zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia lub kartę wypisową ze szpitala. Dokumentacja ma jasno określać aktualny stan zdrowia – nie ma potrzeby przesyłać dokumentów z całego procesu leczenia.


Przesłanie dokumentów


Dwa poprawnie wypełnione i podpisane egzemplarze porozumienia wraz

z dokumentacją medyczną wyślij do nas:

· pocztą tradycyjną na adres: Fundacja Votum, ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

ALBO

· pocztą elektroniczną.

Oczekiwanie na decyzję


Decyzję o przyjęciu Cię do grona podopiecznych podejmie Zarząd Fundacji. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, otrzymasz od nas podpisane porozumienie

o udostępnieniu rachunku fundacji. Od tego momentu jesteś już naszym podopiecznym!DOŁĄCZYŁEŚ DO GRONA PODOPIECZNYCH? ŚWIETNIE!


Od tej chwili mobilizujemy wszystkie swoje siły, by pomóc Ci zebrać środki na poprawę sprawności i jakości życia. Aby było to możliwe, niezbędne będzie jednak Twoje zaangażowanie. Przygotuj więc następujące materiały:


·✔ Kilka zdjęć przedstawiających Ciebie przed utratą sprawności, jak i po zdarzeniu. Fotografie zostaną wykorzystane do tworzenia materiałów promujących Twoją zbiórkę. Stworzymy spersonalizowaną ulotkę informacyjną i grafikę gotową do udostępniania w mediach społecznościowych, a informacja o Tobie znajdzie się również na naszej stronie w zakładce: Podopieczni.

Dzięki temu osoby, które będą zainteresowane wsparciem Ciebie, będą mogły bez problemu dowiedzieć się możliwościach i o sposobach pomocy. Jest to również potwierdzeniem, że jesteś podopiecznym naszej fundacji.

Opis sytuacji, w której się znalazłeś. Opowiedz w nim jak doszło do utraty sprawności, zaznacz, czym zajmowałeś się przed zdarzeniem, jakie były Twoje zainteresowania plany i marzenia. Opisz jak utrata zdrowia zmieniła Twoje życie. Informacje te będą niezbędne do tworzenia przez nas opisu do zbiórki internetowej na portalu SiePomaga.pl.

autor: Agnieszka Ryznar

Radca Prawny


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie