Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zawalcz o 1% podatku

Utrata zdrowia i sprawności, to niewątpliwie jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Nie ma znaczenia, czy jest ona następstwem wypadku komunikacyjnego, czy choroby - to coś, na co prawie nigdy nie jesteśmy przygotowani, ani emocjonalnie, ani finansowo.


Z pomocą przychodzą Organizacje Pożytku Publicznego


Gdy niepełnosprawność dotyka naszych najbliższych, staramy się zrobić wszystko, by pomóc im w powrocie do zdrowia i sprawności. Nie łatwo odnaleźć się w gąszczu nowych informacji, terminów medycznych, placówek leczniczych i rehabilitacyjnych. Staramy się znaleźć najlepszych specjalistów i godne zaufania placówki, które pomogą naszym najbliższym odzyskać zdrowie i sprawność. Niestety nasza wiara i zapał zostaje czasem wystawiona na ciężką próbę, gdyż specjalistyczne leczenie często okazuje się niezwykle kosztowne. Czujemy zwątpienie i złość. Zadajemy sobie pytanie - skąd wziąć wystarczającą sumę pieniędzy, która pozwoli bliskiej osobie na nowo cieszyć się zdrowiem.


Jednym ze sposobów na zebranie potrzebnej sumy jest gromadzenie 1% podatku. Jego adresatem może zostać konkretna osoba wymagająca wsparcia, na przykład osoba niepełnosprawna lub przewlekle chora. Aby uzyskać możliwość gromadzenia 1% podatku, należy zostać podopiecznym dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego, w której zostanie dla nas otwarte subkonto. Będą na nie wpływać środki od darczyńców, także te z 1% podatku.


Oczywiście, samo utworzenie subkonta nie wystarczy, aby podatnicy w swoim rocznym rozliczeniu wpisali odpowiedni numer KRS oraz imię nazwisko osoby, którą chcemy wesprzeć. W naszych rękach jest poinformowanie jak największej ilości osób o tym, że istnieje możliwość oddania swojego 1% właśnie na ten cel. Służą temu ulotki, plakaty i media społecznościowe.


Jest o co walczyć!


Informacja o zgromadzonych z 1% środkach dostępna jest zawsze na przełomie września i października. Pieniądze, które udało się zgromadzić wykorzystać można wszystkie działania, które mają na celu poprawę zdrowia i sprawności beneficjenta. To środki najczęściej wykorzystywane na pobyt w specjalistycznych klinikach rehabilitacyjnych pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.


Gromadzenie 1% podatku to działanie, które zdecydowanie warto podjąć. Do podopiecznych Fundacji Votum z tytułu 1% podatku trafiło w tym roku 3 mln 44 tys. 248 zł! Daje to 45. miejsce wśród OPP pod względem najwyższej otrzymanej darowizny. Szczęśliwie coraz więcej podatników deklaruje przekazanie 1% dla Organizacji Pożytku Publicznego. Za rok 2019 r. z tytułu 1% do OPP wpłynęło 907 mln zł, dzięki wpłatom 14,8 mln podatników.


autor: Joanna Pomes

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie